Briļļu lēcu tīrīšana: kā pareizi darīt un no kā izvairīties

Daudzi par briļļu tīrīšanu īpaši neuztraucas. Ņem krekla piedurkni, paberzē un miers, bet vēloties uzturēt briļļu lēcu kvalitāti, šādi darīt nevajadzētu. Katru reizi nepareizi tīrot brilles, to virsma tiek skrāpēta. Šie skrāpējumi ne tikai bojā estētisko briļļu izskatu, bet arī jūsu redzi. Sagatavojām jums precīzu instrukciju ko darīt, lai tā nenotiktu.

Briļļu mazgāšana

Vispirms brilles vajadzētu nomazgāt ar siltu ūdeni (karsts ūdens var sabojāt briļļu aizsargslāni), tādējādi nomazgāsiet visus putekļus un nosēdumus, kuras tīrot sausā veidā riskējam sabojāt lēcas.

Ar ūdeni vien parasti šo netīrumu nomazgāšanai nepietiek, tāpēc rekomendējam izmantot trauku mazgāšanas līdzekli. Pietiks ar dažiem pilieniem, bet pārliecinieties, ka līdzekļa saturā nav roku mitrinoši komponenti. Ieziepēt ar līdzekli vajadzētu ne tikai briļļu lēcas, bet arī ietvarus uz kuriem tā pat krājas netīrumi.

Beigu beigās visu labi nomazgājam ar ūdeni. Vērība ir svarīga, jo slikti noskalots trauku mazgājamais līdzeklis var lemt vēl lielāku lēcu izsmērēšanu.

Briļļu tīrīšana

Nomazgātas brilles labi nokratām un aplūkojam vai nav palikuši netīrumi. Lēcu nosusināšanai izvēlamies virtuves dvielīti, kura mazgāšanai netika izmantots veļas mīkstinātājs (veļas mīkstinātājs var smērēt lēcas). Izvēlieties dvieli, kuru jūs lietotu glāžu tīrīšanai un maigi nosusiniet brilles. Rūpīgai briļļu tīrīšanai izvēlieties mikrošķiedras drānu, kuru varat iegādāties optikās un fotopreču veikalos.

Ko nevajadzētu darīt, tīrot brilles

  • Netīriet brilles krekla piedurknē vai citā pa rokai trāpījušā audeklā, īpaši ja briļļu lēcas ir sausas, jo šādi variet vienkārši saskrāpēt lēcu virsmu.
  • Neizmantojiet stikla vai virsmu tīrīšanas līdzekļus. Šo produktu saturā ir vielas, kuras var sabojāt briļļu lēcas un stiklu pārklājumu (piemēram – antireflekso).
  • Briļļu tīrīšanai neizmantojiet papīra dvieļus, salvetes vai tualetes papīru, jo tie mēdz atstāt mazus tikko ievērojamus putekļus uz stikla virsmas.

Brilles ir gluži kā apavi: to ilggadība ir atkarīga no tā, kā par tām rūpēsieties. Tāpēc neatmetiet ar roku rūpīgām instrukcijām un varēsiet priecāties par glaunām brillēm daudzus gadus.

Leave a Reply