Acu lēcas un tehnoloģijas

Jau visi esam dzirdējuši par Google viedajām brillēm, ar kurām var fotografēt, filmēt, sērfot internetā vai arī izmantot ierastās GPS sistēmas vietā. Bet vai kādreiz varējāt aizdomāties par tehnoloģiski papildinātām viedajām acu lēcām, kuras var filmēt, fotografēt vai veikt citas mums svarīgas funkcijas? Tādas lēcas ir realitāte. Sniedzam interesantākās un ģeniālākās tehnoloģiski pilnveidotas acu lēcas.

„Sony” viedās lēcas ar integrētu kameru

Šīs lēcas var ierakstīt un rādīt attēlu pie pašām acīm, tikai samirkšķinot acis un atšķirot to no apzinātas un dabiskas acu mirkšķināšanas (dabisks cilvēka acu mirkšķis ilgst 0.2-0.4 sekundes, bet apzināts ilgāk kā pussekundi). Samirkšķinot acis ilgāk kā pussekundi, acu lēcas uzsāk automātisko video ierakstu un visu nofilmēto videomateriālu nodot tieši uz ārējo atmiņas ierīci, piemēram, viedtālruni. Brīnišķīgs izgudrojums, kurš ļauj citiem ieraudzīt ar Jūsu acīm.

 

Kontaktlēcas ar iemontētu „teleskopu”

Šīs lēcas ir īpašs Pentagona projekta produkts, kurš ir brīvi pieejams sabiedrībai, bet to īpatnība – teleskopiskās binokulārās bionālās redzes iespēja. Tās var lietot ikdienā, bet ar vienkāršu acu mirkšķi pārslēdzas uz teleskopisko redzi. Šo acu lēcu konstrukcija darbojas kā reflektoriskais teleskops. Kad teleskopa apakšā esošais spogulis palielina attēlu izmantojot pretējo atspoguļojumu un saprojektētu to uz zīlītes caur centrālo dobumu spogulī, attēls tiek palielināts 2,8 reizes. Pārslēgt uz palielinošo režīmu variet ar vienkāršu labās acs samirkšķināšanu, bet atgriezties pie parastā attēla – ar kreisās acs palīdzību. Uz dabisku acu mirkšķināšanu, kā arī „Sony” lēcas – nereaģē. Par cik acs ābolam ir nepieciešams skābeklis, lēcā ir kanāli gaisa cirkulācijai. Lēcas lieliski der cilvēkiem ar vāju redzi un cilvēkiem gados.

Kontaktlēcas ar grafēnu, kuras ļauj labi redzēt arī tumsā

Daudzi zinām, ka eksistē ierastas nakts redzamības ierīces, bet tās ir lielas un neērtas. Bet, kas būtu, ja nakts redzamības tehnoloģiju būtu iespējams apvienot ar kontaktlēcām? To izmēģināja amerikāņu zinātnieki. Pēc daudziem eksperimentiem un pētniecībām jau tiek piedāvāts izmēģināt prototipa acu lēcas, kuras palīdz labāk redzēt tumsā bez dažādām ierīcēm, ne tikai speciālistiem, bet arī sabiedrībai. Zinātnieki uzskata, ka infrasarkanos starus fiksējošās grafēna lēcas tiks izmantotas ne tikai radot nakts redzamības ierīces. Tehnoloģija varētu palīdzēt ārstiem vērojot asinscirkulāciju, pirms tam pacientam neveicot nekādas analīzes. Tie nav rentgena stari, bet izgudrojums pavisam tuvu tam.

Google viedās lēcas – uzlabos diabēta slimnieku dzīves kvalitāti

Google – tehnoloģiju un inovāciju kalve. Pavisam nesen izlaidusi viedās brilles nestāv vietā, dodas tālāk un jau 2019-tajā sola izlaist arī gudrās Google lēcas. Šīs lēcas būs tiešām īpašas. Kompānija tiecas radīt lēcas, kuras varēs mērīt glikozes līmeni lietotāja acu asarās. Šis izgudrojums ļaus diabēta slimniekiem atteikties no pastāvīgām asins analīzēm un pirksta durstīšanas, kurus viņi katru dienu ir spiesti darīt glikozes līmeņa noteikšanai asinīs.

NOBEIGUMAM

Kontaktlēcas kļūst ne tikai par redzes korekcijas līdzekli, bet arī par citu mūsu problēmu risinājumu, zinātnieku jaunu tehnoloģiju un inovācijas objektu. Izskatās, ka šis redzes korekcijas līdzeklis arī turpmāk tiks pilnveidots un netālā nākotnē sagaidīsim vēl vairāk interesantus izgudrojumus saistītus ar tām. Bet Jūs? Vai uzdrīkstētos izmēģināt vismaz vienu no šīm, mūsu nosauktajām modernajām lēcām?

Leave a Reply