SONY kontaktlēcas – nākotnes vīzija

Iepriekš publicētā rakstā aplūkojām kontaktlēcas un tehnoloģijas. Šoreiz vairāk iedziļināsimies vienā no minētajām inovācijām – lēcām, kuras var filmēt un fotografēt!

Visas zinātniskās fantastikas filmas agrāk vai vēlāk kļūst nevis par fantastiku, bet par realitāti. Tā notiek arī ar parastām kontaktlēcām. Iespēja ierakstīt un filmēt attēlu ar savām acīm kļūs iespējams ar SONY kompānijas viedajām lēcām.

7 Japānas zinātnieki – šo lēcu izgudrotāji jau uzlabo mazo ierīci un pateicoties tai varēsim ierakstīt vai izdzēst, kā arī pārskatīt jau ierakstītos attēlus ar savām acīm! Visas filmas scēnas, kurās vesterna filmas varonis ar lēcu palīdzību redz attēlus – vairs nav tālā nākotnē un ir visīstākā realitāte!

Šīs mazās, viedās kontaktlēcas varēs kontrolēt mirkšķinot acis. To valdīšana pamatota uz to, ka patvaļīgu acu mirkšķināšanu var atšķirt no apzinātas. Patentā tiek apgalvots, ka ierastas mirkšķināšanas laiks parasti ir no 0.2 līdz 0.4 sekundēm, Tāpēc mirkšķināšanas laikam pārsniedzot 0.5 sekundes tas notiek apzināti. Turklāt pjezoelektriskie sensori uztver šīs acu kustības, pārvēršot spiedienu, temperatūru un spēku par elektroenerģiju. Lieliskākais ir tas, ka lietotāji varēs izvēlēties apzinātas acu kustības darbībām, piem., attēlu ierakstiem.

Šim inovatīvam kontaktlēcu komplektam ir elektroluminiscences displejs attēlu un video pārskatīšanai. Integrēta video ierakstīšanas ierīce ļauj lietotājam pietuvināt, nostatīt automātisko fokusēšanu. Turklāt lēcām ir ekspozīcijas un diafragmas regulēšanas izvēles. Tajās tā pat ir iemontēts giroskops, paredzēts galvas slīpuma noteikšanai. Kad slīpums ir uztverts, attēla ieraksts tiek automātiski noregulēts. Kā arī šīs kontaktlēcas tiek barotas ar elektromagnētisko indukciju, kad elektriskā strāva veidojas dēļ maza magnētiskā lauka vadītāja kustības. Tātad, šīs kontaktlēcas varēs lietot visu dienu.

Drīz vien visiem nāksies aizmirst tikai acu krāsu mainošās vai paspilgtinošās kontaktlēcas. Filmēsim, fotografēsim ar savām acīm, ar vienu vai vairāku acu mirkšķu palīdzību! Bet pagaidām paliksim pie klasikas – vecām labām kontaktlēcām, kuras ir paredzētas redzes korekcijai vai acu krāsas mainīšanai.

Leave a Reply