Acu kopšanas ieteikumi viedtālruņu lietotājiem

Mūsdienās viedtālruni lieto gandrīz ikviens. Šīs digitālās ierīces ātri pārņēma visu pasauli, kļuva par neaizstājamu mūsu darba un ikdienas dzīves daļu. Nav šaubu, ka telefons, dēļ daudzām savām noderīgajām funkcijām uzlabo mūsu dzīvi, bet katru dienu pavadām bezgala daudz laika skatoties tā ekrānā. Tas nogurdina ne tikai mūs, bet arī mūsu acis. Tieši šī iemesla dēļ sniedzam Jums dažus ieteikumus, kā izvairīties no acu noguruma un piemēroti par tām parūpēties.

Neaizmirstiet mirkšķināt acis.

Pirmkārt, lietojot viedtālruni vai jeb kuru citu digitālo ierīci, neaizmirstiet mirkšķināt acis! Skatoties viedtālruņa ekrānā, Jūs mirkšķināt acis trīs reizes retāk nekā parasti, kā rezultātā acis izsausē, kļūst jutīgas un sāk sāpēt. Tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri mirkšķināt acis, lai tās tiktu samitrinātas, bet īpaši izsausējušas acis reizi pa reizei samitrināt ar „mākslīgajām asarām” – acu pilieniem.

Uzstādiet lielāku šriftu.

Tas ir īpaši viegls solis, kuru variet veikt, lai pasargātu savas acis. Jo lielāks uzstādītais šrifts, jo Jūsu acis mazāk saspringst, vēloties izlasīt tekstu.

20/20 noteikums.

Lietojot viedtālruni ik pēc 20 minūtēm novērsiet skatienu no ekrāna un 20 sekundes skatieties tālumā. Šādi atpūtināsiet acis un samazināsies ticamība, ka tās sāks sāpēt.

Ievērojiet piemērotu un veselīgu attālumu.

Daudzi no mums, vārda tiešajā nozīmē, esam tiekušies „ielīst” viedtālruņu ekrānos, bet tas ļoti nogurdina mūsu acis. Centieties savu telefonu neturēt pārāk tuvu sejai – ekrānam vajadzētu būt mazākais 16 centimetru attālumā no Jūsu acīm.

Samaziniet ekrāna spilgtumu.

Spilgts attēls apžilbina acis, tad centieties iespējami samazināt Jūsu ekrāna spilgtumu un starojumu. It īpaši vakaros.

Regulāri apmeklējiet acu ārstu.

Šis ieteikums der visiem – gan tiem, kas regulāri lieto viedtālruņus, gan tiem, kas ir vienaldzīgi pret šīm ierīcēm. Regulāras vizītes pie acu ārsta palīdzēs pasargāt un uzturēt labu acu veselību, kā arī identificēt pasliktinājušās redzes iemeslu.

Viedtālruņi ir apbrīnojams izgudrojums un neaizstājama mūsu dzīves daļa, bet mūsu veselība ir nenovērtējama, tad centieties atbildīgi rūpēties par savām acīm. Taisiet pārtraukumus, kā arī ievērojiet citus šajā rakstā sniegtos ieteikumus. Tikai šādi ērtība, lietojot viedo ierīci un veselīgas acis kļūs par saderīgu parādību!

Leave a Reply