Kontaktlēcas un ceļojums

Kontaktlēcas un ceļojums: kā piemēroti sagatavoties?

Kāda gan vasara bez atvaļinājuma?! Tas ir laiks, kad daudzi no mums steidzas atrauties no darbiem un uz ilgāku laiku dotos izbraucienā pie dabas vai tālākā ceļojumā. Kā garantēt, ka atvaļinājums paies gludi, ja bez kontaktlēcām nevari iedomāties savu ikdienu? Lūk daži ieteikumi lēcu valkātājiem, kuri palīdzēs parūpēties par acīm tā, lai ceļojums sniegtu tikai patīkamas sajūtas.

Šķidrums un konteiners – vienmēr līdzās

KonteinersŠiem diviem svarīgākajiem kontaktlēcu kopšanas atribūtiem vajadzētu atbrīvot godpilnu vietu savā somiņā, it īpaši dodoties ceļojumā ar lidmašīnu, ja nu netīšām lidojot uz Parīzi Francijā bagāža aizceļotu un Parīzi Teksasā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Nepieciešamos lēcu kopšanas līdzekļus, kas atrastos bagāžā, neizdotos tik ātri saņemt atpakaļ, tad vislabāk, ka tie vienmēr būtu pa rokai. Kam tas papildus stress un raizes svešā valstī, kur iegādāties līdzekļus.

Ņemot vērā ceļojuma ilgumu, vajadzētu arī aprēķināt kāds šķidruma daudzums būs nepieciešams, vai pietiks mazais tilpums vai tomēr būs nepieciešams lielāks. Ja atvaļinājuma laikā nāksies mainīt mēneša vai divnedēļu lēcas, ieteicams somā ielikt arī papildus konteineri.

Šķidruma transportēšana

Ja priekšā ceļojums ar lidmašīnu, nevajadzētu aizmirst par spiedienu, kas var rasties šādi transportējot bagāžu. Lai izvairītos no šķidruma iztecēšanas un papildus rūpēm (saslapušas personīgā lietas un samazinājušies lēcu līdzekļu krājumi), ieteicams lēcu šķidrumu ielikt atsevišķā, cieši aizveramā maisiņā.

Vienas dienas lēcas – labākā izvēle

Noteikti ceļojums būs vēl patīkamāks, ja smago lēcu šķidruma pudeli vispār nevajadzēs nēsāt visur līdzi. Tas ir pilnīgi iespējams, mēneša vai divnedēļu lēcas samainot pret vienas dienas lēcām. No rīta ieliekat, vakarā – atkritumos un jaunu dienu uzsākat ar jaunu lēcu pāri. Nekādas mocības un mazāk iztērēta laika lēcu tīrīšanai un dezinfekcijai. Ko jau runāt par situācijām, kad par piemērotu higiēnu parūpēties ir gandrīz neiespējami, piemēram, atpūšoties pie dabas krūts.

Negaidītos gadījumos – papildus lēcu pāris vai recepte

Ja izklaidējoties pazaudētu lēcu vai tā netīšām saplīstu izņemšanas, ielikšanas vai tīrīšanas laikā, vēlams paņemt līdzi papildus iemīļoto lēcu pāri. Sliktākajā gadījumā – valkājamo lēcu specifikācijas (stiprumu, bāzes rādiusu, diametru), lai nepieciešamības gadījumā tuvākajā optikā tās bez problēmām varētu nopirkt.

Brilles – plāns B

BrillesJeb kad varam nonākt situācijās, kad grūti prognozēt sava ķermeņa pašsajūtu. Arī acis nav izņēmums – sausais gaiss lidmašīnā, slikti vēdināmas telpas vai vienkārši jaunā vide, pilna ar nepazīstamiem alergēniem var radīt acu kairinājumus un citas nepatīkamas sajūtas, tad lēcas var nākties izņemt. Tās lieliski nomainīs brilles, kuras ekstra gadījumā ir noderīgi nēsāt līdzi. Laba redze atvaļinājuma laikā ir ļoti svarīga.

Acis – tas ir mūsu logs uz pasauli. Apmeklējot jaunas, nepazīstamas vietas, labi redzēt ir ļoti svarīgi. Fiksējot attēlus savā atmiņā, saglabāsies neaizmirstami iespaidi, kas sildīs sirdi līdz nākamajam atvaļinājumam, bet varbūt pat visu mūžu. Parūpējies, lai acis kalpotu lieliski visur un vienmēr.

Leave a Reply