Acu kopšanas ieteikumi lēcu lietotājiem rudenī

Aukstā gada sezona apgrūtina dienas tiem, kas briļļu vietā nēsā lēcas. Aukstums, papildus acu kairināšana – tas viss traucē komfortabli baudīt asu redzi. Sniedzam tev dažus ieteikumus par to, kā rūpēties par savām acīm rudenī.

Rudens sezonas laikā, it īpaši aukstajos mēnešos, daudzi sūdzas par izsausējušām acīm no rītiem. Tā notiek tādēļ, ka uzturamies dabā, kad kokiem krīt lapas. Tajā laikā gaisā paceļas pelējuma sporas, kuras var kairināt acis. Vēloties izvairīties no šīm nepatīkamajām sajūtām no rītiem, katru vakaru 30 minūtes pirms gulētiešanas iepilini acu pilienus – tas palīdzēs samitrināt acis. Bet ja no rītiem aizvien jutīsi acu sausumu, mūsu el. veikalā iegādājies speciālus, smidzināmus acu pilienus NebuVis eye rehydratation, kurus vari lietot vairākas reizes dienā. Tie ir intensīvi mitrinoši acu pilieni, kurus ir ļoti ērti lietot – pilinot acīs pilienus nevajadzēs mērķēt un drebināt roku – pietiks ar vienu smidzinājumu katrā acī.

Ja ievēroji, ka rudenī lēcas vari nēsāt mazāk stundas dienā kā vasarā, ievēro noteikumu viena diena bez lēcām. Reizi nedēļā ļauj acīm atpūsties un vienu dienu pavadi ar brillēm. Tā citās dienās varēsi būt ilgāk ar kontaktlēcām.

Mūsdienās lielākā daļa cilvēku strādā pie datora ilgāk par 8 stundām diennaktī. Tam ir liela ietekme uz acu veselību. Ilga skatīšanās vienā punktā izsausina acis, sākas galvassāpes un datora gaisma kaitē redzei. Atceries, ka ir ļoti svarīgi vingrināt acis: 20 sekundes sakoncentrē skatienu uz objektu apmēram 6 metru attālumā. Tādu vingrinājumu atkārto ik pēc 20 minūtēm.

Rudenī ir ļoti svarīgi rūpēties ne tikai par savu kopējo veselību, imunitāti, bet arī par acīm, it īpaši kontaktlēcu lietotājiem. Daži vienkārši soļi var nodrošināt, ka nēsājot lēcas rudenī, tev nebūs nekādas nepatikšanas: katru nakti pirms gulētiešanas samitrini acis ar acu pilieniem, daudz strādājot pie datora vingrini acis un neaizmirsti, ka ir jāļauj acīm atpūsties – vienu dienu nedēļā pavadi ar brillēm uz deguna. Tavas acis tev par to pateiksies!

Leave a Reply