Grims un kontaktlēcas

Grims un kontaktlēcas: ko ir vērts zināt?

Bieži vien sieviete, kas ir tikko sākusi nēsāt kontaktlēcas, sāk nervozēt – un kā būs ar acu grimu? Vai nokrāsojot acis nebojāšu lēcas? Vai nekairināšu acis un tām nekaitēšu? Kontaktlēcu nēsātājas var droši izmantot grimu, bet jāzina pāris vērtīgi ieteikumi, lai acis paliktu veselas un svaigas, bet grims tās izrotātu.

Lēcas – pirms grima

Roku mazgāšanaKontaktlēcas jāliek pirms krāsošanās. Un svarīgākais –  kārtīgi nomazgāt rokas. Ja lēcas liksi jau uzkrāsotās acīs, tad ir ļoti iespējams, ka uz pirkstiem būs palikušas kosmētikas pēdas, kas var kairināt acis.

Vakarā, gatavojoties gulētiešanai, ir obligāti jāizņem lēcas pirms grima notīrīšanas. Pretējā gadījumā, tīrot acis ar kosmētikas līdzeklī samitrinātu vates tamponu, ne tikai var bojāt lēcas, bet arī uz tām nonākt vairāk izmantoto kosmētikas līdzekļu daļiņu, un acis var stipri sakairināt.

Izmantot kosmētiku bez eļļas

Bieži vien daudzu skaistumkopšanas produktu sastāvā var atrast dažādas eļļas. Lai gan tās ir veselīgas mūsu ādai, diemžēl, nonākušas acīs tās ne tikai sakairina acis, bet arī padara lēcas duļķainas, tāpēc redzēt tām cauri kļūst diezgan grūti.

Vienas dienas lēcas – labākais risinājums

Bieži tīrot kontaktlēcas, uz tām vienalga nosēžas kosmētikas atliekas, kuru dēļ acis apsārst, kļūst sausas, niez. Tāpēc tām, kurām grims ir neatņemama ikdienas dzīves daļa, ir ieteicams mēneša vai divu nedēļu lēcas mainīt pret vienas dienas lēcām. Tā būs vienkāršāk saglabāt lēcas tīras, bet acis – svaigas un veselīgākas.

Rūpīgums – skaistu acu atslēga

Ja nevēlies atteikties no mīļotajām mēneša vai divu nedēļu lēcām, tad būs jāapbruņojas ar pacietību, atbilstoši kopjot kontaktlēcas. Ir ļoti svarīgi pēc izņemšanas tās labi notīrīt ar speciālu šķidrumu, tīrīt 15–20 sekundes, un uz nakti iemērkt traukā, kas piepildīts ar tīrīšanas šķīdumu, lai tās dezinficētu un lai uz tām nepaliktu nekādas kosmētikas pēdas.

Turklāt ir svarīgi vienmēr mainīt lēcas ar jaunām, kad beidzies to nēsāšanas termiņš, ar katru jaunu lēcu pāri sākt izmantot jaunu lēcu konteineru. Arī tajā baktērijām ir nosliece krāties, kas var izraisīt nopietnas acu slimības, tāpēc nevajadzētu aizmirst regulāri to mainīt.

Acu zīmulis – tikai acs augšpusē

 Acu zīmulisAr acu zīmuli apvelkot acis, vajadzētu izvairīties pieskarties acs plakstiņa iekšpusei. Pretējā gadījumā ar zīmuli var ne tikai traucēt lēcām – krāsas var un nokļūt uz pašas acs. Tu taču nevēlies acis tādā veidā kairināt.

Tātad grims un kontaktlēcas – pilnībā savienojamas lietas. Svarīgākais ir neaizmirst būtiskus higiēnas un kopšanas principus, lai lēcas kalpotu ilgāk, un acis saglabātos skaistas.

Leave a Reply