Sejas joga acu zonai

6 sejas jogas vingrojumi žirgtākam skatienam

Tāda jau ir tā patiesība – tā pat kā ķermenis arī seja ir veidota no muskuļiem, kuri ir jātrenē vēloties saglabāt daiļu figūru un izteiksmīgus kā arī jauneklīgus sejas vaibstus. Tieši tā! Jaunību pagarina daži vingrinājumi – sejas joga, kas palīdzēs izlīdzināt mīmikas grumbiņas, pacelt acu plakstiņus vai pat samazināt dubultzodu. Tikai dažas minūtes dienā un tava seja izskatīsies daudz žirgtāka. Kā uzlabot acu zonu, lai skatiens gluži vai no jauna uzziedētu?

Sniedzam dažus sejas jogas vingrojumus, kuri ne tikai nostiprina sejas muskuļus bet arī pasargā ādu no tvirtuma zaudēšanas. Šie vingrinājumi stimulē kolagēna un elastāna veidošanos, kas tik ļoti nepieciešami ādas elastīguma noturēšanai. Tā pat uzlabojas ādas asins cirkulācija, kuras rezultātā efektīvāk izvadāmi dažādi toksīni – rezultātā āda kļūst veselīgāka un skaistāka.

Mazāk grumbiņas ap acīm

Grumbiņas ap acīm
Grumbiņas ap acīm

Saucamās „vistas kājiņas“, kuras izveidojas acu stūrīšos, var liecināt par to ka dēļ sliktās redzes tiek sažmiegtas acis un redzes korekcijas līdzekļi netiek lietoti, vai arī saulainā dienā aizmirsās paņemt līdzi saulesbrilles. Bet varbūt vienkārši cilvēks ir pozitīvs un daudz smaidi. Šādas grumbiņas var samazināt ar sekojošiem vingrinājumiem.

Vingrinājums nr. 1: Ar vidējiem pirkstiem piespied iekšējos acu kaktiņus, bet ar rādītājpirkstiem – ārējos (no pirkstiem izveidosies divi „V“ burti, kuriem pa vidu – acis). Tad skaties uz augšu un kustini apakšējos acu plakstiņus, bet neaizver acis. Šādi atkārto 10 reizes ar katru aci ar 3 piegājieniem.

Vingrinājums nr. 2: Aizver acis, rādītājpirkstus un vidējos pirkstus pieliec pie ārējiem acu kaktiņiem un pavelkot uz deniņu pusi, piespied un paturi. Tad atver vienu aci, pēc tam – otru. Šādi atkārto 10 reizes ar 3 piegājieniem.

Atvērtākam skatienam

Noslīdējuši acu plakstiņi
Noslīdējuši acu plakstiņi

Noslīdējuši augšējie acu plakstiņi bieži kļūst ne tikai par estētisku problēmu, bet arī apgrūtina redzi. Daudzas sievietes pārdzīvo, ka nevar glīti uzkrāsoties, jo acu ēnas vienkārši neredzas. Šo situāciju var uzlabot ar sejas jogas vingrinājumiem.

Vingrinājums nr. 3: Ar rādītājpirkstiem un īkšķiem uzacis paņem tā it kā veidotu tām formu – maigi spiediet ar kustībām no deguna uz deniņu pusi. Šādi atkārto 10 reizes ar 30 s pārtraukumiem un 3 piegājieniem.

Vingrinājums nr. 4: Rādītājpirkstus, vidējos pirkstus un zeltnešus pieliec pie uzacu apakšas tā, lai tās paceltu. Tad stipri sažmiedz acis un atver. Šo vingrinājumu atkārto 5 reizes ar 3 piegājieniem.

Nē – maisiņiem zem acīm!

Maisiņi zem acīm
Maisiņi zem acīm

Tumšie loki un maisiņi zem acīm bieži asociējas ar nogurumu vai miega trūkumu. Diemžēl, jauneklību sejai nepiešķirs ne viens ne otrs. Samazināt šos „atribūtus“ palīdzēs daži efektīvi vingrinājumi.

Vingrinājums nr. 5: Ar rādītājpirkstiem piespied ādu zem acīm pie vaigu kauliem un pavelc uz leju. Tajā pašā laikā skatienu vērs uz augšu un ātri samirkšķinies 10 reizes. Vingrinājumu atkārto 6 reizes.

Vingrinājums nr. 6: Ar lūpām izveido „O“ burtu, skaties uz augšu un kustini apakšējos acu plakstiņus 10 reizes. Vingrinājumu vajadzētu atkārtot 3 reizes ar nelieliem pārtraukumiem.

Pieredzējušas acu jogas piekritējas apgalvo, ka katru dienu veicot šos vingrinājumus, jau pēc mēneša var priecāties par stipri atdzīvojušiem sejas vaibstiem un uzlabojušos ādas izskatu.

Leave a Reply