Redzes pārbaudes internetā testi. Vai tiem var ticēt?

Mūsdienās interneta vidē var veikt daudzus ikdienas darbus. Ja Jums ir interneta sakari, Jūs varat iepirkties, samaksāt maksājumus vai pat studēt. Taču, kā ir ar redzes pārbaudīšanu? Vai redzes pārbaudes internetā testi ir pietiekami uzticami, lai tie varētu aizstāt vizīti pie okulista? Diemžēl, mūsu atbilde –tādēļ rakstā norādām dažus būtiskus argumentus.

Ierobežota pārbaude

Lielākā daļa redzes pārbaudes testu internetā piedāvā pārbaudīt redzi no mājām mazāk kā pusstundas laikā. Kaut arī tas šķiet ērts un lietderīgs pakalpojums – šāda redzes pārbaude ir ierobežota. Redzes pārbaudes testi internetā nosaka redzes asumu, reizēm papildus krāsu aklumu un gaismas jutību. Taču ne viens interneta tests nevar izvērtēt to, kas patiešām ir būtisks – Jūsu acu veselību. Vienīgais visuzticamākais veids, kurā Jūs varat uzticami pārbaudīt acis, ir vizīte pie okulista.

Slimību nekonstatēšana

Tā kā redzes pārbaudīšana internetā ir ierobežota, nav iespējams noteikt tādas acu slimības kā kataraktu, glaukomu, mākulu vai citas acu problēmas, kas var būt nopietnu veselības traucējumu simptomi. Piemēram, neskaidra redze ir viena no pirmajām iespējamām diabēta pazīmēm. Tādēļ tikai Jūsu ārsts var konstatēt nopietnas acu problēmas un nozīmēt turpmāko ārstēšanu.

Kļūdainas receptes

Daži redzes pārbaudīšanas testi internetā piedāvā papildus pakalpojumu – okulista apstiprinājumu. Tas ļauj iegādāties koriģējošās brilles vai lēcas. Taču nepiedzīvojiet vilšanos! Vīzīte pie ārsta ir nepieciešama, tiecoties nodrošināt rezultātu precizitāti. Recepte, kas iegūta, izmantojot internetu, nav precīza, tādēļ iegādātās brilles var neatbilst un vēl vairāk pasliktināt Jūsu redzi.

Papildus izdevumi

Redzes pārbaudīšanas testus internetā nesedz veselības apdrošināšanas kompānijas. Tāpēc, vēloties veikt redzes pārbaudi internetā, Jums vajadzēs maksāt papildus. No šīm piemaksām izvairīsieties, ja redzi pārbaudīsiet poliklīnikā vai klīnikā, kurā esat reģistrēts.

Nobeigumā

Mēs augstu vērtējam Jūsu laiku un saprotam, ka redzes pārbaudīšanas testi internetā ir ērti. Taču atkārtoti vēlamies uzsvērt, ka uzticamākais un visdrošākais veids kā pārbaudīt redzi, ir apmeklēt speciālistu. Jūsu okulists var noteikt ne tikai redzes asumu, bet arī kopējo acu veselības stāvokli. Saudzējiet savas acis!

Leave a Reply