Krāsainās kontaktlēcas

Kā izvēlēties krāsainās kontaktlēcas?

Pirms vairāk kā 30 gadiem diez vai kāds būtu varējis padomāt, ka uzradīsies kaut kas stiprāks par pašu Māti Dabu. Šoreiz atstāsim mierā bulvāro presi, kura pārpildīta ar rakstiem par sejas ādas savilkšanu, krūšu palielināšanu, pēcpuses pacelšanu un citām plastiskajām ķirurģijām. Parunāsim par kaut ko smalkāku – acīm. Poēmās cildinātas, dziesmās apdziedātas kā „dvēseles spogulis“, kurš izrādās tā pat var mainīt savu izskatu.

1987 g. parādījās pirmās krāsainās kontaktlēcas un ar tām iespēja izskatīties pavisam savādāk. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām tagad dabiski zilas acis var mainīt pret brūnām, bet brūnām piešķirt neticamu toni. Tad no kā sākt?

Speciālista apskate

Bieži vien uz kontaktlēcām skatāmies kā uz parastu kosmētisko līdzekli, kuru acumirklī var iegādāties parastā aksesuāru veikalā (starp citu, statistika tiešām šokē – paši sev kontaktlēcas „izraksta“ pat 53% šādi lēcu lietotāji). Fakts, ka dažas acu krāsu mainošās kontaktlēcas var nopirkt, piemēram, karnevāla kostīmu veikalos, bet tas vēl nenodrošina to drošību un uzticamību.
Gatavojoties uzsākt JEB KĀDU kontaktlēcu lietošanu, obligāti par to ir jāpakonsultējas ar acu ārstu, kurš noteiks nepieciešamos parametrus: diametru, bāzes rādiusu un stiprumu ( ja nepieciešams, arī redzes korekciju). Speciālists tāpat pakonsultēs un pamācīs kā piemēroti kopt kontaktlēcas, lai acis būtu veselas.

Krāsaino kontaktlēcu tipi

Noskaidrojot parametrus un kontaktlēcu lietošanas īpatnības, atliek nirt uz krāsaino kontaktlēcu izvēles jūru un izvēlēties tiešām ir no kā! Kā neapmaldīties meklējot sev piemērotāko variantu?
Pētot krāsainās kontaktlēcas, galvenais ir pievērst uzmanību savai dabiskajai acu krāsai un … mērķim. Jā, tieši tā, MĒR-ĶIM – kādu efektu gaidi?

Gaišas acis, alkstošas pēc vieglām pārmaiņām

Ja tava acu krāsa ir zila, zaļa vai pelēka un vēlētos tām piešķirt vairāk dzīvību, izteiktību un mirdzumu, lieliska izvēle – paspilgtinošās lēcas. Zilganā vai zaļganā toņa kontaktlēcas piešķirs skatienam vairāk spilgtuma un koķetu mirdzumu.

Acis, kuras saka apņēmīgu „JĀ“ kardinālām pārmaiņām

Drosmīgām personām, kuras nebaidās izskatīties pilnīgi savādāk, noteikti patiks acu krāsu mainošās lēcas. Zaļacainie kļūs par zilacainiem, zilacainie par zaļacainiem, bet brūnačiem šādas kontaktlēcas ļaus pārsteidzoši iemirdzēties savādākos toņos. Tiem, kam patīk pievērst apkārtējo uzmanību – tas ir īpaši labs variants.
Paspilgtinošās vs. krāsu mainošās

Dziļumam un iespaidīgumam

Gaišu acu īpašniekiem vairs nav jāapskauž eksotiskā izskata latīņamerikāņi ar ugunīgi tumšajām acīm. Nav svarīgi, kādā krāsā ir tavas acis – brūnas vai melnas var būt arī tev. Tam palīdzēs tumšinošās lēcas, ar kurām jeb kurš zilacis vai zaļacis izskatīsies drosmīgi, izaicinoši vai pat vilinoši. Tikmēr brūnači, izmēģinot šādas kontaktlēcas savam skatienam piešķirs vairāk dziļuma un radīs to vēl izteiktāku.

Hipnotizējošam skatienam

Ekstravaganta stila personībām, kas mīl izcelties, derēs acis palielinošās lēcas. Varavīksnenes robežas optiski paplašinošās 15 mm kontaktlēcas radīs lielāku acu efektu – tādam skatienam neviens nevarēs pretoties.
Krāsu mainošās vs. tumšinošās

„Redzu labi – izskatos vēl labāk“

Vairums krāsaino kontaktlēcu izpilda ne tikai estētisko, bet arī redzes korekcijas funkciju. Bieži vien, ar tām pašām kontaktlēcām, izvēloties nepieciešamo stiprumu, var pakoriģēt gan tuvredzību, gan tālredzību, bet tiem, kas redz lieliski, paredzētas 0,00 dioptriju stipruma kontaktlēcas.

Krāsaino lēcu kopšana

Krāsainās kontaktlēcas visbiežāk paredzētas mēneša vai ilgākai lietošanai, tāpēc tās tāpat ir rūpīgi jākopj. Šeit nav nekā sarežģīta – tām ir spēkā tie paši kopšanas noteikumi kā ierastajām kontaktlēcām:
  • Pirms kontaktlēcu ielikšanas un izņemšanas obligāti jānomazgā rokas;
  • Ar kontaktlēcu kopšanas līdzekli un rādītājpirksta palīdzību jānotīra no lēcas virsmas sakrājušies netīrumi un olbaltumu aplikumi;
  • Lēcas jāievieto konteinerā piepildītā ar kopšanas līdzekli;
  • Nekādā gadījumā negulēt ar kontaktlēcām, ja tās tam nav paredzētas.
Nu lūk, šķiet tas arī viss. Atliek ņemt un paeksperimentēt: šodien zaļacis, rīt brūnacis. Tagad izskatīties savādāk – vienkāršāk par vienkāršu.

Leave a Reply