Kontaktlēcas nākotnē

Kontaktlēcas nākotnē: ko vēl ar tām varēsim paveikt?

Kontaktlēcas, daudziem ir kļuvušas par neaizvietojamu alternatīvu brillēm un šodien palīdz koriģēt tādus redzes traucējumus kā: tuvredzību, tālredzību, astigmātismu un presbiopiju. Ar krāsainajām kontaktlēcām arī var mainīt dabisko acu krāsu, paspilgtināt vai ietonēt. Tad, pēc būtības, kontaktlēcas veic korekcijas un estētiskas funkcijas. Attīstoties tehnoloģijām, ticams, ka pēc pavisam neilga laika, kontaktlēcas tiks izmantotas arī pavisam citu apsvērumu dēļ. Ko sola zinātnieki kontaktlēcu valkātājiem (un ne tikai) nākotnē?

Analīzes neizejot no mājām

Ļoti ticams, ka drīzumā ar kontaktlēcām būs iespējams vērot veselības stāvokli. Tas, it īpaši, atvieglos problēmas identificēšanu agrīnā stadijā, veicot noteiktu pārbaudi un rezultātus vērojot periodiski. Teiksim, acu spiediena mērīšana ir svarīga cilvēkiem, kas slimo ar glaukomu un to varēs veikt biežāk kā dažas reizes gadā.

 Glikozes testsTā pat tiek cerēts, ka kontaktlēcas palīdzēs izvairīties no diezgan biežām un nepatīkamām sajūtām, tādām kā, asins analīžu ņemšanu no pirksta, pārbaudot glikozes līmeni cilvēkiem, kas slimo ar diabētu. Visu to noteiks kontaktlēcās iemontētas mikroshēmas, jutekļi un mata plānuma antenas datu nodošanai. Šādu analīžu veikšanai pietiks vien ar mūsu asarām.

Fotografēt ar acīm

Fotografēšana„Kaut tu redzētu to, ko redzu es“ – frāze, kura drīz kļūs par realitāti. Kontaktlēcas, saistītas ar mobilo telefonu, ļaus fiksēt redzamos objektus tādā rakursā, kā uz tiem lūkojamies mēs, pārceļot bildes un video uz mūsu viedtālruņiem. Kā tas notiks? Pašapzināti mirkšķinot acis ilgāku laiku ieslēgsies fotografēšanas vai filmēšanas režīms. Tad lieliskas bildes būs iespējams „noķert“ pat tad, ja telefons nebūs līdzi.

Ērtāka informācijas meklēšana

Iespējams „Google“ ir visuvarens, bet jaunās paaudzes kontaktlēcas ar informativitāti nebūs sliktākas. Pietiks uzmest acis uz restorānu vai kafejnīcu citā ielas pusē un acu priekšā parādīsies šīs iestādes ēdienkarte, kas ļaus vieglāk nolemt, iet tur paēst vai nē.

TūristiVienkāršāki kļūs arī ceļojumi. Tādas integrētas kontaktlēcas ļaus šeit pat apskatīt karti un viegli atrast nepieciešamo vietu. Vienkārši acu priekšā būs redzams izvēlētais maršruts un dosieties norādītajā virzienā.

Cik daudzas lietas varēsim vienkārši palaist no rokām un kustēties daudz brīvāk.

Protams, tā ir tikai daļa no iespējām, kuras nākotnē atvērs jaunākās tehnoloģijas un kontaktlēcas varēsim lietot ne tikai pēc galvenās to funkcijas – redzes korekcijai – bet arī daudz plašāk. Dēļ straujā pasaules zinātniskā progresa, varam cerēt, ka būs arī dažādāki kontaktlēcu izmantošanas veidi.

Leave a Reply