Skropstas

Skropstas – ne tikai pievilcīgākam skatienam

Apjomu piešķiroša tuša, 6D pieaudzēšana, mākslīgās skropstas – kādus tik trikus ar skropstām, izceļot acu skaistumu un skatiena dziļumu, mūsdienās nepiedāvā skaistuma industrija. Lai kā arī nebūtu, skaistums nav skropstu pamatfunkcija. Acis no abām pusēm ieskauj matiņi, kuri ne tikai skaisti notrīs, mirkšķinot acis, bet veic daudz nozīmīgākas funkcijas. Kādas ir skropstu funkcijas?

Regulē gaisa plūsmu

Visiem zīdītājiem ir mitras acis. Tas nodrošina asaru plēvīti, kas ieskauj acs ābolu. Asaru plēvīte atbild par acs barošanu un gaismas laušanu. Acī iekļuvusī gaisa plūsma var iztvaicēt mitrumu un iepūst acīs putekļus, kas rada kairinājumu. To novērš mazie matiņi, ko dēvē par skropstām. Tās samazina gaisa plūsmas ietekmi uz acīm.

Novada mitrumu

MitrumsPateicoties skropstām acis ne tikai saglabā mitrumu, bet arī tiek pasargātas no pārmērīgas izmirkšanas. Piemēram, svīstot vai atrodoties lietū, skropstas aiztur lieko mitrumu, kas cenšas iekļūt mūsu acīs. To forma un īpašais novietojums novada šķidrumus uz ārpusi.

Aizsardzība no saules stariem

Pārāk daudz saules var būt kaitīgi acīm. Lai arī filtrēt kaitīgos saules starus spēj tikai īpašas saulesbrilles, skropstas piesedz acis no spilgtas saules gaismas, kas varētu radīt diskomfortu vai pasliktināt redzamību.

Brīdina par briesmām

Tāpat kā kaķa ūsas arī cilvēka skropstas darbojas kā taustekļi, kas smadzenēm sniedz informāciju par iespējamām briesmām. Ja kaut kas mēģina nonākt saskarē ar mūsu skropstām, nostrādā mirkšķināšanas reflekss un acs tiek aizvērta, lai izvairītos no saskares ar svešķermeni.

Iedomājies vēlēšanos!

Māņticīgi cilvēki tic, ka, ja skropsta izkrīt un paliek uz vaiga, tā jānopūš iedomājoties vēlēšanos. Vai vēlēšanās piepildās, grūti pateikt, taču zinot, kā skropstas aizsargā acis, nav nekāds brīnums, ka daudzi tic to maģiskām spējām. 🙂

Mākslīgās skropstas – drauds acīm

Mākslīgās skropstas Vairums sieviešu sapņo par biezākām, tumšākām un garākām skropstām, taču ne jau tāpēc, lai tās labāk pasargātu acis no saules stariem vai aizturētu vairāk apkārtējās vides putekļu. Mākslīgās skropstas ir viens no sieviešu iecienītiem skaistumkopšanas trikiem. Diemžēl šīs skropstas rada risku, ka acis tiks kairinātas, tajā iekļūs infekcija vai izpaudīsies alerģiska reakcija. Mākslīgās skropstas cieši piekļaujas acij un ne bez ķimikāliju palīdzības.

Turklāt izrādās, ka pārāk garas skropstas tikai pastiprina gaisa plūsmas iekļūšanu acī, tāpēc optimālajam skropstu garumam būtu jāaizņem trešdaļu acs, lai to pasargātu no putekļiem un izžūšanas.

Tādējādi veselas skropstas ir ne tikai veids, kā izcelt acu skaistumu un pievērst apkārtējo uzmanību ar žilbinošu skatienu. Skropstas ir sejas daļa, kas veic ļoti nozīmīgu aizsargfunkciju, pasargājot mūsu dvēseles spoguli – acis, no vides kaitējuma.

Leave a Reply