Vienas dienas kontaktlēcas

Vienas dienas kontaktlēcas – patīkamāka vasara acīm?

Gatavojoties atvaļinājumam vai īsiem nedēļas nogales izbraucieniem, vēlamies visu saplānot un nokārtot tā, lai būtu iespējami mazāk rūpes un jo vairāk patīkami piedzīvojumi. Daudzi kontaktlēcu valkātāji šajā vietā noteikti dziļi nopūstos, padomājot par to, cik rūpes rada kontaktlēcu kopšana atpūšoties pie dabas krūts. Nu, ja vien savas mēneša lēcas nolēmi vismaz uz dažām dienām nomainīt pret vienas dienas lēcām. Tieši šī veida kontaktlēcas daudzi iemīl vasarā. Kāpēc vienas dienas kontaktlēcas – ideāla izvēle siltajā sezonā?

Nekādi kopšanas līdzekļi

Viens no galvenajiem vienas dienas kontaktlēcu plusiem – nav jārūpējas par to tīrīšanu un dezinfekciju. Tādējādi atliek vairāk:

  • laika – var aizmirst par ik rīta un vakara mokām, kad jānodarbojas ar rūpīgu kontaktlēcu tīrīšanu un dezinfekciju.

  • tīrības – īpaši, ja plāno gulēt teltī un par vannas istabu vai vismaz par paciešamiem higiēnas apstākļiem vari tikai pasapņot.

  • naudas, kas būtu jāiztērē lēcu kopšanas līdzekļiem: tīrošajiem šķidrumiem, pincetītēm un konteineriem.

  • un, protams, vietas ceļojuma bagāžā. Jā, jā, dāmas, tā vietā čemodānā varēsiet ielikt 25-to blūzīti, kuru visticamāk 5 ceļojuma dienās tā arī neuzvilksiet.

Ikdienas svaiguma sajūta

Vienas dienas kontaktlēcu valkāšanas koncepcija – jauna diena, jauns pāris. Tas nozīmē, ka katru rītu ieliekot jaunu lēcu pāri, acis varēs izbaudīt to pašu svaigumu sajūtu. Ir jāatzīst, ka tas ir daudz patīkamāk kā mēneša lēcas nēsāt trešajā valkāšanas nedēļā.

Vienas dienas kontaktlēcas samazina acu kairinājumu un infekciju risku, jo ar dažādiem mikroorganismu pārnēsātājiem – pirkstiem – kontaktējas minimāli. Vakarā vienkārši lēcas ir jāizņem un jāizmet.

Vairāk „JĀ“ ūdens atrakcijām

Ūdens atrakcijāsVasara – aktīvu izpriecu laiks, tad ūdenstilpes tā vien aicina izjust ekstremālākas sajūtas vai vienkārši atsvaidzināties karstā dienā. Ūdens sportam vai mierīgai papeldēšanai vienas dienas kontaktlēcas ir ne tikai ērts, bet arī rekomendējamas kā drošākais redzes korekcijas līdzeklis.

Būtu naivi ticēt, ka pavadot laiku jūrā vai ezerā acīs nenokļūs ūdens, tad vēloties aizsprostot ceļu acu infekcijām, pēc peldēšanas lēcas vajadzētu izņemt un izmest. Ar mēneša kontaktlēcām šādi izrīkoties būtu žēl un nav izdevīgi finansiāli (it īpaši, ja lēcas sākāt valkāt tikai pirms nedēļas), tad noderētu ierastās lēcas, vismaz šādām nodarbēm, samainīt pret vienreizlietojamām lēcām.

Gan žirgtas, gan uzpucētas

Pēdējā laikā tirgū uzrodas skābekļa caurlaidīgākas un plānākas vienas dienas kontaktlēcas. Bet tas nav vienīgais uzlabojums. Pēdējā laikā tirgū uzradušies jaunumi:

  • Miru 1dayVienas dienas lēcas īpaši plānā iepakojumā – Miru 1day. Tikai 1 mm biezs iepakojums, kas atgādina plāksteri, kuru ērti nēsāt makā vai kabatā. Tad ceļojuma bagāžā vietas tiešām pietiks.

Ar šādām kontaktlēcām var paspilgtināt, patumšināt vai kardināli mainīt dabisko acu krāsu, tādējādi var ne tikai izveidot īpašu tēlu, bet arī dažreiz dažādot ikdienu. TruBlends One-Day Rainbow pack komplektā ietilpst piecu dažādu krāsu lēcu pāri, tad var viegli un ērti izmēģināt populārākās krāsas un izvēlēties to, kas patīk vislabāk.

Par acu veselību ir jārūpējas vienmēr, bet kāpēc gan tām un sev pašam nesniegt vairāk patīkamas sajūtas karstajā gadalaikā, kad viss ko vēlies ir izbaudīt lielisko laiku, kompāniju un garās vasaras naktis.

Leave a Reply